МДАУ вступає до Magna Charta Observatory

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Одна із найвпливовіших та найвідоміших міжнародних організацій університетів – Magna Charta Observatory.МДАУ підготував пакет документів для вступу до однієї із найвпливовіших та найвідоміших міжнародних організацій університетів – Magna Charta Observatory.

Однією з найважливіших сфер розвитку євроінтеграції є сфера вищої освіти, де вона набула форм Болонського процесу. Болонський процес – це процес європейських реформ, що спрямований на створення спільної Зони європейської вищої освіти до 2010 року. Болонський процес офіційно розпочався у 1999 році з підписання Болонської декларації. Передумовою її створення стало підписання Великої Хартії європейських університетів (Magna Charta Universitatum). Її було підписано понад 600 вищими учбовими закладами світу, що тим самим підтвердили свою активну позицію у питаннях захисту прав та обов'язків, академічної свободи та інституційної автономії. Вони відкривають нові методи діяльності відносно до нових реалій сучасності, оберігаючи при цьому незмінні цінності свободи та незалежності.

Починаючи з 18 вересня 1988 року, коли прийняли Велику хартію університетів, або "Магна-карту", як ще її називають, ректори, вже підписали цей документ, збираються на щорічну конференцію задля обговорення втілення в життя викладених в хартії принципів.

Згідно з цілями Болонського процесу до 2010 року освітні системи країн-учасниць Болонського процесу повинні бути змінені, щоб сприяти:
  • полегшеному переїзду громадян з метою подальшого навчання чи працевлаштування у Зоні європейської вищої освіти;
  • зростанню привабливості європейської вищої освіти;
  • розширенню Європи та забезпеченню її подальшого розвитку як стабільного, мирного, толерантного суспільства.

Слід зазначити, що Болонський процес не передбачає створенння повністю ідентичних систем освіти у різних країнах, він призначений лише для зміцнення взаємозв'язків та покращення взаєморозуміння між різними освітніми системами.

19 травня 2005 року на конференції у норвезькому місті Берген Україна офіційно приєдналася до Болонського процесу. Приєднання нашої країни до Болонського процесу надає можливість здійснити структурні перетворення вищої освіти за узгодженою системою критеріїв, стандартів і характеристик, що дозволить Україні стати визнаною частиною європейського освітнього і наукового простору.

З огляду на стан української системи вищої освіти, головним напрямом Болонського процесу для нас стане лібералізація вищої школи, навчання студентів принципів свободи й одночасно відповідальності за свій вибір.

"Це дуже важливо, якщо врахувати, що незалежність і автономія університетів дають можливість вищій освіті і науковим дослідженням безперервно пристосовуватися до змін у потребах суспільства і наукового прогресу" (цитата з Magna Charta).

ВІЛ – стосується кожного

Views -- Переглядів -- Просмотров:
ВІЛ – стосується кожного.Лютий 2009 року – місяць проведення профілактичної акції "ВІЛ – стосується кожного".

Проблема ВІЛ/СНІДу сьогодні, на жаль, є світовою. Вона стосується кожного. І цілком помилковою є думка, що ВІЛ/СНІД – хвороба наркоманів, адже кількість ВІЛ-інфікованих у світі перевищує 30 мільйонів. Щодня інфікуються більш ніж 5 тисяч осіб.

Подальше розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІДу планетою залежить від того, чи зможе світ захистити молоде покоління від епідемії та її наслідків.

Миколаївський міський благодійний фонд "Юнітус" у рамках проекту "Профілактика інфікування ВІЛ" проводитиме упродовж лютого 2009 року інформаційні семінари для студентів та мешканців гуртожитків Миколаївського державного аграрного університету. Окрім того, студенти мають можливість скористатися послугами мобільної амбулаторії – зробити експрес-аналіз на виявлення ВІЛ-інфекції.

Поінформованість студентів – запорука безпечного майбутнього.

170-річчя від дня народження Павла Платоновича Чубинського

Views -- Переглядів -- Просмотров:
27 січня у Миколаївському державному аграрному університеті було проведено круглий стіл "Життя та діяльність Павла Чубинського в контексті українського національного відродження", присвячений 170-річчю від дня народження Павла Чубинського, українського етнографа та фольклориста, автора гімну "Ще не вмерла Україна".

Павло Платонович Чубинський народився 27 січня 1839 року. Помер Чубинський 26 січня 1884 року. Його справу продовжили Головацький, Іванов, Рудченко, Грінченко, Манжура, Гнатюк, Франко, Яворницький, Новицький, Милорадович, Сумцов, Щербаківський, Біляшівський. Твори Чубинського, його вірш "Ще не вмерла Україна" були тривалий час заборонені, хоч ними щедро послуговувалося безліч радянських науковців без посилань на автора.

Із здобуттям незалежності України слова вірша Павла Чубинського "Ще не вмерла Україна" стали національним гімном держави. 1995 року видавництво "Мистецтво" видало ілюстрований двотомник "Мудрість віків. Українське народознавство у творчій спадщині Павла Чубинського".

Регіональні річні збори Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників південного регіону країни

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Регіональні річні збори Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників південного регіону країни.

22-23 січня 2009 року у Миколаївському державному аграрному університеті відбулися Регіональні річні збори Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників південного регіону країни, на яких було обговорено проблему "Трансформація земельних відносин до ринкових умов господарювання". Крім членів конгресу Миколаївської, Одеської і Херсонської областей та АР Крим, у роботі конгресу взяли участь відомі науковці ННЦ "Інститут аграрної економіки" (м. Київ): президент Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників академік УААН П.Т.Саблук, член-кореспондент УААН В.П.Рябоконь, науковці вказаного інституту М.П.Снопок, Р.П.Саблук, А.О.Корчинська, І.А.Охріменко, К.А.Пріб.

Обговорення питань, пов'язаних з адаптацією земельних відносин у нашій країні до ринкових умов, пройшло досить активно з висловленням учасниками конгресу своїх позицій стосовно необхідності найскорішого прийняття дійових законодавчих і практичних заходів щодо радикальних змін у використанні аграрних земель та їх більш тісної ув'язки з розвитком сільських територій. За результатами роботи конгресу було прийнято відповідну резолюцію.

День Соборності України

Views -- Переглядів -- Просмотров:
22 cічня у Миколаївському державному аграрному університеті було проведено круглий стіл "Геополітичний вимір України", тематичні лекції "Історичне значення Акта злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року", до Дня Соборності України.

Офіційно День Соборності в Україні відзначається з 1999 року.

22 січня 1919 року в Києві відбулося урочисте проголошення Акта з'єднання Української народної республіки (Наддніпрянська Україна) та Західноукраїнської народної республіки (Галичина, Буковина, Закарпаття). І хоча обом республікам судилося невдовзі зникнути з історичної арени, проте Акт злуки навіки віддзеркалив віковічне прагнення українського народу до єднання. І наддніпрянські українці, і галичани завжди ототожнювали себе з Великою Україною, хоча історично протягом ХІХ та початку ХХ століть знаходилася в межах різних країн – Російської та Австро-Угорської імперій.

Наш край теж став ареною єднання "російської" та "австрійської" України. В буремні роки українських визвольних змагань на Миколаївщину прибув загін Січових Стрільців зі Львова. Пройшовши на північ, бійці розташувалися в Братському районі. Тут було організовано аматорський театр, випуск газети. Селяни назавжди зберегли в пам'яті незвичайні шевченківські вечори, влаштовані стрільцями, їх емоційні розповіді про славну минувшину України.

І сьогодні зв'язок Миколаївщини з Галичиною залишається дуже тісним. Наша учнівська молодь виїжджає в Західну Україну на зимові свята. Звідти влітку до нас приїжджають гості на морський відпочинок. Але головний зв'язок – це наша Соборність, наша єдність, відчуття єдиної країни. А в єдності – наша сила.