Підписання Великої хартії університетів ректором МДАУ

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Болонський процес має дві складові: формування співдружності провідних європейських університетів під егідою документа, що отримав назву Великої Хартії Університетів, та об'єднання національних систем освіти і науки в європейський простір з єдиними вимогами, критеріями і стандартами. Головна мета цього процесу – консолідація зусиль наукової та освітянської громадськості й урядів країн Європи для істотного підвищення конкурентоспроможності європейської системи науки і вищої освіти у світовому вимірі, а також для підвищення ролі цієї системи у суспільних перетвореннях.

Керівництво Миколаївського державного аграрного університету, розуміючи всю важливість та необхідність подальших позитивних трансформацій в царині науки та освіти, не може стояти осторонь даних процесів. Тому на одному з чергових засідань Вченої Ради МДАУ, після аналізу пропозицій від міжнародного відділу, було прийняте одноголосне позитивне рішення щодо вступу університету до асоціації підписантів Великої Хартії.

17-18 вересня 2009 року в місті Болонья, Італія, делегація від Миколаївського ДАУ – ректор В.С. Шебанін, перший проректор Д.В. Бабенко та старший викладач кафедри іноземних мов І.Я. Стрюкова – приймала участь в урочистому святкуванні ХХІ Річниці від дня створення Magna Charta. Знаковою для нас ця подія стала ще й тому, що 18 вересня ректором університету було підписано Велику Хартію університетів – основоположний документ Болонського процесу.


17 вересня 2009 року, о 9:00 в Малому Палаці Санта Лючія розпочались урочистості з нагоди святкування ХХІ Річниці від дня створення Magna Charta Unіvеrsitatum. Тема цьогорічної конференції була наступною: "Аналіз та пропозиції, як наука та освіта може допомогти суспільству в умовах кризи".

Серед доповідачів були:
П'єр Уго Калзоларі, ректор Болонського університету – Вступне слово
Фабіо Роверсі Монако, почесний президент Наглядової Ради – Вступне слово
Бастіан Бауманн, Генеральний секретар Наглядової Ради MAGNA CHARTA – Звіт діяльності Наглядової Ради
Ендрю Макінтош, депутат Ради Європи – Вища освіта в часи кризи
Стів Фуллер, університет Ворвік, Сполучене Королівство – Чи дійсні університетські свободи в часи кризи?
Салєх Хашем, Генеральний секретар Асоціації арабських університетів – Вища освіта – ключ до розвитку суспільства – приклад з арабського світу.

Також представники нашого університету брали участь в робочих групах, семінарах під керівництвом:
Монік Фуало – заступник генерального секретаря департаменту міжнародної освіти,
Джайрам Редді – консультант з питань вищої освіти, Пд. Африка

18 вересня 2009 року, о 10:30, у Великому Палаці Санта Лючія відбулась офіційна Церемонія підписання ВЕЛИКОЇ ХАРТІЇ.
На початку церемонії з вступним словом та вітальною промовою виступили П'єр Уго Калзоларі, ректор Болонського університету, та Дімітріос Цугаракіс, ректор Іонійського університету, Греція.

Підписання Великої Хартії ректором Миколаївського державного аграрного університету В.С. Шебаніним

Велика хартія університетів (Маgnа Сhаrtа Unіvеrsitatum) є результатом пропозиції, з якою звернувся Болонський університет у 1986 році до провідних університетів Європи. Ідею складання та підписання такого документа з ентузіазмом підтримала наукова, освітянська й політична еліта Європи.

На зустрічі в Болоньї (червень 1987 року) делегати з 80 європейських університетів обрали раду з восьми членів – керівників провідних європейських університетів та представників Ради Європи – для розробки проекту хартії, який було складено в Барселоні у січні 1988 року. У вересні 2001 року було створено наглядову раду (Observatory) Великої хартії університетів.

18 вересня 1988 року під час урочистостей, присвячених 900-річчю Болонського університету – альма-матер європейської вищої освіти, ректори 430 університетів в урочистій обстановці у присутності багатьох представників громадськості, урядовців та духовенства підписали хартію. Цей документ окреслює фундаментальні принципи, якими мають керуватись університети, щоб забезпечити розвиток освіти та інноваційний рух у світі, який швидко змінюється. Метою документа було відзначення найважливіших цінностей університетських традицій і сприяння тісним зв'язкам між університетами Європи. Однак, оскільки цей документ має універсальну спрямованість, його можуть підписувати також університети з інших регіонів світу.

Підписуючи хартію, університети підтверджують свою належність до академічної співдружності, яка перетинає політичні та соціальні бар'єри і формує принципи інтеграції Європи в суспільство, що надає усім громадянам необхідні права та свободи, різноманітні порівняльні та адекватні послуги у сфері культури, науки і освіти. Хартія ще раз підтверджує основні цінності, права та обов'язки університету як ключової інституції суспільства.

Перспективна техніка і технології – 2009

Views -- Переглядів -- Просмотров:
З 16 по 18 вересня, в нашому університеті, на базі факультету механізації сільського господарства, проходила V Міжнародна науково-практична конференція молодих учених, аспірантів і студентів "Перспективна техніка і технології – 2009". У цьому заході брали участь більше 50 студентів. Серед запрошених були представники Росії, Білорусії, Чехії, Польщі, Латвії, Йорданії. Від України на конференцію прибули не лише молоді науковці вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Міністерства аграрної політики України, а й провідних технічних, таких, як Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут", Науково-практичний центр Національної академії наук Білорусії з механізації сільського господарства", Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого (с.м.т. Дослідницьке). До президії оргкомітету увійшли ректор Миколаївського державного аграрного університету, д.т.н., професор, Академік Академії наук вищої школи України, Заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент української Академії аграрних наук В.С. Шебанін (голова); співголови: директор навчально-наукового технічного інституту Національного аграрного університету, член-кореспондент УААН, к.т.н., професор Д.Г. Войтюк (м. Київ); директор механіко-машинобудівного інституту Національного технічного університету України "КПІ", д.т.н., професор М.І. Бобир; декан факультету механізації с.-г. МДАУ, д.е.н., доцент В.І. Гавриш; начальник Головного управління сільського господарства і продовольства Миколаївської обласної державної адміністрації А.І. Яковлєв.


На пленарному та секційних засіданнях конференції було заслухано 51 доповідь, із яких 28 – від запрошених учасників.

Доповіді стосувалися перспективних технологій виробництва, переробки і зберігання продукції, актуальних проблем механізації та автоматизації виробництва, сучасних проблем механіки, теорії і практики технічного сервісу, ремонту та надійності машин, електротехнологій та електропостачання. По закінченні секційних засідань було проведено анкетування – учасники міжнародної конференції висловили свої побажання та зауваження щодо проведеної роботи. Учасники відзначили високий рівень організації конференції, схвальні відгуки висловлювалися стосовно культурно-масової та розважальної програм: доречними після напруженої розумової праці були і весела дискотека, і різноманітні конкурси та розваги.

Гості Миколаївщини висловили вдячність оргкомітету конференції, зокрема ректорові університету В.С. Шебаніну, заступнику декана з навчальної роботи факультету механізації с.-г., В.І. Гавришу та студентському деканові І.С. Павлюченко.

На заключному засіданні, після підведення підсумків конференції, відбулося нагородження учасників грамотами та дипломами. Переможцями стали: В.О. Кудря – науковий співробітник Національного наукового центру "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства" м. Глєваха; А.В. Федорова – студентка Білоруського державного аграрного технічного університету; А.Я. Дмитришин – науковий співробітник інституту імпульсних процесів та технологій НАН України; О.В. Зубєхіна – магістрант Миколаївського державного аграрного університету.


Заохочувальними грамотами за практичну значимість здобутих результатів та високий рівень експериментальних досліджень відзначено 18 учасників конференції.

Враховуючи актуальність обговорених проблем і те, що наука стрімко рухається вперед, учасники Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених, аспірантів і студентів ухвалили пропозицію проводити заходи такого рівня щороку, адже проблематика, яка виноситься на розгляд, стосується широкого кола фахівців, корисна для магістрантів і студентів інженерно-технічних і сільськогосподарських спеціальностей.
К.М. Думенко
заступник декана факультету механізації
сільського господарства з наукової роботи

At the Great Palace of St. Lucia was officially signed the Magna Charta

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Magna Charta UniversitatumThe Bologna process has two components: the formation of the Commonwealth of leading European universities under the auspices of the document called Magna Charta Universitatum, and integration of national systems of education in the European space with uniform criteria and standards. The main goal of this process is consolidation of scientific and educational community efforts as well as the governments of European countries to significantly increase the competitiveness of European research and higher education in global terms.

Management of the Mykolayiv State Agrarian University, realizing the importance and necessity of further positive transformations in the field of science and education, can not stand by these processes. So during one of the regular meetings of the MSAU Academic Council, after analyzing the proposals of the International Department, was adopted unanimously a positive decision on accession to the Magna Charta Universitatum.

17-18 September 2009 in Bologna, Italy, the delegation of MSAU – Rector Vyacheslav Shebanin, Vice Rector Dmytro Babenko and senior lecturer Inna Stryukova – participated in the solemn celebration of the XXI Anniversary of the Magna Charta Universitatum and Official signing ceremony.

September 17, 2009, at 9:00 began celebrations on the occasion of the XXI anniversary of the creation of Magna Charta Universitatum.

September 17, 2009, at 9:00 began celebrations on the occasion of the XXI anniversary of the creation of Magna Charta Universitatum. Theme of the conference this year was as follows: "Crisis, Cuts, Contemplations – How Academia may help rescuing society".
Among the speakers were:
- Pier Ugo Calzolari, Rector of the University of Bologna, Italy
- Fabio Roversi-Monaco, Honorary President of the Magna Charta Observatory
- Bastian Baumann, Secretary General of the Magna Charta Observatory
- Andrew McIntosh, member of the House of Lords in the United Kingdom and member of the Committee on Education of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe
- Steve Fuller, University of Warwick, United Kingdom
- Saleh Hashem, Secretary General of the Association of Arab Universities

Also, representatives of our University participated in workshops led by:
- Monique Fouilhoux, Deputy General Secretary of Education International
- Jairam Reddy, Consultant on Higher Education, South Africa
September 18, 2009 at 10:30 am, at the Great Palace of St. Lucia was officially signed the Magna Charta.

Ceremony begun with a welcoming speech made by Pierre Hugo Kalzolari, Rector of the University of Bologna, and Dimitris Tsougarakis, Rector of the Ionian University, were was provided a historic analysis of the role of universities for regional development. This was followed by the signing ceremony, in which Rector of MSAU Vyacheslav Shebanin among 36 representatives of new universities signed the Magna Charta Universitatum and thereby declared their commitment to adhering to its principles and values.

Rector of MSAU Vyacheslav Shebanin among 36 representatives of new universities signed the Magna Charta Universitatum.

Ярмарок вищих навчальних закладів Німеччини 2009

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Популярність ВНЗ Німеччини в Україні дуже висока, адже освіта в Німеччині збільшує шанси знайти хорошу роботу. Висока успішність українських студентів, кількість яких у німецьких ВНЗ невпинно зростає, та численні зв'язки з ВНЗ України спонукали GATE-Germany втретє провести освітній ярмарок німецьких ВНЗ в Україні.

Освітній ярмарок відбудеться у Києві, 2-3 жовтня 2009 року з 10.00 до 18.00. Місце проведення Ярмарку – готель "Радіссон САС", вул. Ярославів Вал, 22 (станція метро "Золоті Ворота").

Окрім можливості поспілкуватися з представниками ВНЗ Німеччини біля виставкових стендів, учасники зможуть детальніше довідатися про проживання та навчання у Німеччині,  прослухавши доповіді, присвячені окремим ВНЗ Німеччини.

Українські студенти, випускники, аспіранти та вчені ознайомляться з інноваційними міжнародними програмами та дослідницькими проектами з усіх дисциплін, що пропонуються німецькою та англійською мовами.

Координатори міжнародних програм поінформують про:
  • міжнародні німецько-, англомовні та змішані навчальні програми;
  • програми в галузі економіки, інженерії (зокрема електроніки, інформаційних і комунікаційних технологій), природничих наук тощо;
  • програми з вивчення німецької мови та мовні іспити.

Також відвідувачі дізнаються про умови допуску до навчання у вузах Німеччини та відкриття візи.

Докладніша інформація розміщена на сайті: http://www.daad.org.ua

В освітньому ярмарку візьмуть участь представники таких ВНЗ Німеччини:


Інституція
Спеціальності/
Напрямки досліджень
Плата за навчання
1.
Інститут інженерних та економічних наук
м. Альбштад, м. Зігмарінген
Представники: Д-р Конні Баст Проф. Д-р Гюнтнер Рексер
Бакалаврат: технологія швейних виробів, технологія виготовлення технічного текстилю, техніка зв'язку та техніка програмного забезпечення, машинобудування, економічна інженерія, економіка підприємства, економічна кібернетика, менеджмент устаткування
Харчові продукти, харчування, гігієна, фармацевтична техніка
Магістратура: текстильний та швейний менеджмент, системне проектування, машинобудування – комп'ютеризоване виробництво продуктів, економічна інженерія – менеджмент на виробництві, передусім, локомотивне та вагонне господарство, економіка підприємства та менеджмент, економічна кібернетика, біомедична інженерія, конструювання та менеджмент устаткування
€ 500 на семестр
2.
Технічний університет Гірнича академія м. Фрайберг
Представник: Катя Поланскі
Математика і прикладна інформатика; прикладні природничі науки (фізика та хімія); науки про Землю, гірничо-інженерна справа, геоекологія; будівельні ґрунти, спеціальне підземне будівництво, будівельні машини, будівельні матеріали, економіка будівництва; машинобудування, техніка автоматизації, технологія процесів, технологія елементарних частинок; стале енергопостачання і перетворення енергії; матеріалознавство і технологія матеріалів, матеріали напівпровідників; економічні науки, ресурсна і інновативна економіка, економічна інженерія; екологічні науки, екологічна технологія і економіка довкілля.
Немає
3.
Університет ім. Альберта-Людвіга
м. Фрайбург, Брайсгау
Представник: Д-р Райнер Гірзіпен
Економіка, право, медицина, гуманітарні, інженерні та природничі науки. Зокрема: зборка та пакування, мікроелектроніка, мікромеханіка, лабораторія моделювання інтегральних схем, оптичні мікросистеми, сенсори, обробка сигналів, динаміка мікроелектромеханічних систем, мікродвигуни, аналіз мікросистем, біомедичні мікросистеми, струменева мікротехніка, теорія ймовірності та статистика
€ 500 на семестр
4.
Фахова спілка "Німецька мова як іноземна"
Курси німецької мови для підготовки до вступних іспитів до ВНЗ, літні курси, курси підвищення кваліфікації для вчителів німецької мови як іноземної, навчальні програми з німецької мови як іноземної
Залежно від інституції до 1000 євро за 100 академічних годин
5.
Інститут TestDaF
Представник: д-р Світлана Іваненко
TestDaF-Інститут пропонує тест "Німецька мова як іноземна", скорочено TestDaF, а також можливість вивчення німецької мови онлайн ("uni-deutsch TestDaFtraining"): www.deutsch-uni.com
Залежно від послуг
6.
Європейський університет Віадріна, Франкфурт-на-Одері
Представник: Ірене Гропп, Агнєжка Шмід
Економічні, культурологічні, правові науки
Немає
7.
TU Dresden
Представник: д-р прир. наук Гуннар Суханек
На 14 факультетах представлено всі спеціальності, що охоплюють увесь спектр дисциплін, від інженерних, природничих, гуманітарних, суспільних та економічних аж до медицини.
Переважно безкоштовне навчання
8.
Університет прикладного напрямку м. Есслінген
Представник: проф. д-р Гельмут Колерт
Інженерія, менеджмент, соціальна робота
1200 євро на семестр (MBA)
500 євро на семестр (програми Master of Engineering)

Також будуть представлені стенди Посольства Німеччини в Україні, Інституту Гете в Києві, Спільний факультет машинобудування НТУУ "КПІ" та Університету м. Магдебург і, звичайно ж, Інформаційного центру Німецької служби академічних обмінів (DAAD) у Києві.

Інформація: +380 44 241 76 69 (DAAD, Київ)

Олімпійський тиждень в МДАУ

Views -- Переглядів -- Просмотров:

З метою пропаганди Олімпійського руху в Миколаївському державному аграрному університеті з 7 по 12 вересня кафедрою фізичного виховання проводився "Олімпійський тиждень". В рамках цього заходу відбулися зустрічі з провідними спортсменами нашої області, товариські зустрічі збірних команд нашого університету з баскетболу та волейболу зі студентами МДУ та НУК.


Значною подією в житті нашого університету стала зустріч студентів та спортсменів МДАУ з гравцями команди-учасниці суперліги з баскетболу МБК "Миколаїв". Здійснилася мрія багатьох вболівальників наблизитися до своїх кумирів. Ця зустріч зібрала до спортивної зали більше сотні глядачів, які отримали задоволення від спілкування із зірками українського баскетболу, серед них: Ігор Сильковський, МС, гравець національної збірної України; Максим Шепіль, МС; Іван Шкурупій, МС; Олексій Онуфрієв, МС, гравець національної збірної України, капітан команди та тренери команди Кірлан С.В., Бесков О.Є. Вони показали високу техніку володіння м'ячем, взаємодію гравців на майданчику, давали цінні поради студентам-спортсменам та організували конкурси. В конкурсі "Слалом" перемогу здобув студент групи Б 2/6 Хмельов Сергій, в конкурсі штрафних кидків – Мартиненко Павло, група ЗЕД 4/2, кращим гравцем товариської зустрічі став Ржанніков Володимир, група Б 3/7.


Наприкінці зустрічі студенти мали можливість взяти автографи, обмінятися сувенірами, сфотографуватися та поспілкуватися із баскетбольними зірками у неформальній атмосфері. Сподіваємось, що ця зустріч запам'ятається надовго та збільшить інтерес наших студентів до занять фізичною культурою і спортом.

Заключна конференція проекту Tempus JEP_27136_2006 IMBASMA

Views -- Переглядів -- Просмотров:

2-4 вересня 2009 р. у м. Сімферополі відбулась заключна конференція міжнародного проекту "Впровадження фундаментальних та новітніх наукових методик в магістерських та аспірантських навчальних планах аграрного напрямку", Tempus JEP_27136_2006 IMBASMA.

Університети-учасники: Університет Гент, Бельгія (генеральний координатор проекту), Університет ім. Гумбольдта, м. Берлін, Німеччина та три українські університети – Національний університет біоресурсів і природокористування України, м. Київ (координатор проекту з української сторони), Львівський національний аграрний університет, м. Львів, та Миколаївський державний аграрний університет, м. Миколаїв.

Основна ідея даного проекту полягала в розробці інструментів для покращення комунікаційних та дослідницьких навичок магістрів та аспірантів з метою посилення їхньої участі в міжнародних навчальних та дослідницьких мережах.

Мета цієї заключної конференції – проінформувати всі аграрні університети України про результати проекту, про важливість наукових комунікацій та дистанційного навчання для українських університетів з метою посилення участі в міжнародних навчальних та дослідницьких проектах.

Хочеться відзначити виступи таких високоповажних гостей та учасників конференції, як ректора НУБіПУ Мельничука Д.О.; професорів університетів-партнерів Г. Гофмана, О. Ван Клімпута та М. Вальке; голови департаменту аграрної освіти Мінагрополітики України Іщенко Т.Д., представника Єврокомісії в Україні Віри Рибак.

Також на конференції була представлена презентація підручника за проектом "Наукові комунікації та дистанційне навчання", в якому співавторами є професор МДАУ С.Г. Чорний та доцент А.В. Дробітько.

Слово мали українські студенти, які за проектом перебували в університетах Генту та ім. Гумбольдта. Від нашого університету виступала Т.О. Рожок з презентацією про враження від перебування та навчання в Німеччині

В конференції брали участь іноземні професори з університетів Гента, Бельгія, та ім. Гумбольдта, Німеччина; ректори та проректори аграрних вузів України; представники міжнародних відділів університетів; учасники проекту

Congratulations to the Rector of MSAU

Views -- Переглядів -- Просмотров:
The Rector of the Mykolayiv State Agrarian University Shebanin Vyacheslav.
Congratulations to the Rector of the Mykolayiv State Agrarian University Shebanin Vyacheslav Sergeyevich with a victory in the regional contest "Man of the Year of Mykolayiv – 2008" in the category "Education and science"!

We wish you good health, optimism, self-control, family welfare and performance of all life plans and hopes. Let your professional experience, creative approach to his duties contribute to the further development of the university, city, and state!
Team University

Людина року Миколаївщини 2008

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Вітаємо ректора Миколаївського державного аграрного університету Шебаніна В'ячеслава Сергійовича з перемогою в обласному конкурсі "Людина року Миколаївщини" за 2008 рік в номінації "Освіта і наука"!


Бажаємо Вам міцного здоров'я, оптимізму, витримки, сімейного благополуччя і виконання всіх життєвих планів і надій. Нехай Ваш професіональний досвід, творчий підхід до виконання своїх обов´язків сприяють подальшому розвитку університету, міста, держави!

Колектив університету

New school building of MSAU

Views -- Переглядів -- Просмотров:
September 1, 2009. Opening of new school building of Mykolayiv State Agrarian University.

September 1, 2009. Opening of new school building of Mykolayiv State Agrarian University. September 1, 2009. Opening of new school building of Mykolayiv State Agrarian University.

On solemnities students was welcomed by: First Deputy Minister of Agrarian Policy of Ukraine Yuriy Luzan, Governor of Mykolayiv region Alexey Garkusha, Head of regional council Tatyana Demchenko and the mayor Volodymyr Chayka.

September 1, 2009. Opening of new school building of Mykolayiv State Agrarian University. September 1, 2009. Opening of new school building of Mykolayiv State Agrarian University. September 1, 2009. Opening of new school building of Mykolayiv State Agrarian University. September 1, 2009. Opening of new school building of Mykolayiv State Agrarian University.

New entrances have a European look. All lecture rooms has new furniture, interactive boards instead of the usual. Modern computer classes.

September 1, 2009. Opening of new school building of Mykolayiv State Agrarian University. September 1, 2009. Opening of new school building of Mykolayiv State Agrarian University. September 1, 2009. Opening of new school building of Mykolayiv State Agrarian University. September 1, 2009. Opening of new school building of Mykolayiv State Agrarian University.

Відкриття нового корпусу МДАУ

Views -- Переглядів -- Просмотров:
1 вересня 2009 року відбулося відкриття нового навчального корпусу Миколаївського державного аграрного університету, що стало важливою подією не тільки для студентів університету, але і для Миколаєва.


На врочистостях студентів привітали: перший заступник міністра аграрної політики України Юрій Лузан, губернатор Миколаївської області Олексій Гаркуша, глава облради Тетяна Демченко й мер Миколаєва Володимир Чайка.


Новий корпус університету має європейський вигляд. У холі – оригінальна композиція, тлом якої є поточна вода в синім підсвічуванні. У всіх лекційних аудиторіях – нові меблі, інтерактивні дошки замість звичайних. Cучасні комп'ютерні аудиторії.