Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій поповнився новими моделями обладнання

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Для зручності платників податків оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. До переліку сертифікованих приладів додано ще 9 моделей.

Таким чином, всього користувачам касової техніки запропоновано 62 моделі реєстраторів, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів в електронній формі.

Платники можуть обрати оптимальну для себе нову модель техніки або модернізувати наявний касовий апарат, приєднавши до нього відповідний модем.

Нагадаємо, що з 2013 року користувачі касової техніки повинні звітувати до органів Міндоходів в електронному вигляді. Для технічного переоснащення платникам встановлено перехідний період до 1 січня 2014 року – з цієї дати запроваджується відповідальність за неподання електронної звітності.

На сьогодні щоденно контрольно-звітну інформацію передають майже 82 тисячі одиниць касової техніки. Власникам цих реєстраторів вже не потрібно накопичувати велику кількість первинних документів на паперовій стрічці, вся інформація зберігається тільки в електронному вигляді.

Закликаємо платників не відкладати переоснащення реєстраторів розрахункових операцій на останні дні.

З повним переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі Міндоходів (http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html).

Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 02.08.13 № 317.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Реалізував нерухомість - подай уточнюючий розрахунок податку на нерухоме майно

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Відповідно до ПКУ, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчислюється платниками самостійно станом на 1 січня звітного року (на рік наперед). Розраховані відомості зазначаються у декларації з податку на нерухоме майно, кінцевим терміном подання якої у 2013 році було 1 лютого.

У випадках, якщо після подання декларації платник податку реалізує нерухомість, податок щодо якої було визначено у звітності, він має подати уточнюючий розрахунок. Міндоходів зазначає, що така коригуюча звітність має бути надана протягом місяця з дня переходу права власності на об´єкт.

Звичайно ж, при зменшенні об´єкта оподаткування річна сума податку на нерухоме майно також зменшиться, що має бути відображено у рядках з 710 по 1110 декларації.

Зверніть увагу! При переході права власності на об´єкт оподаткування протягом календарного року для попереднього власника податок буде розраховуватися за період з 1 січня до початку того місяця, в якому він втратив права власності на такий об´єкт, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Нагадаємо, що відповідно до ЗУ N 403-VII від 04.07.2013 р., який набрав чинності 4 серпня 2013 року, фізосіб було звільнено від сплати податку на 2013 рік з можливістю зарахування вже сплачених коштів в рахунок податку за 2014 рік (юросіб це не стосується). Крім цього, строк подання декларації перенесено з 1 на 20 лютого звітного року.

Лист Міністерства доходів і зборів України N 3492/6/99-99-15-03-01-16 від 27.05.2013 р.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Щодо права виписувати податкові накладні при анулюванні реєстрації платника ПДВ

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Реєстрація платником податку на додану вартість діє до дати її анулювання, яке проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ.

День анулювання такої реєстрації є останнім днем, коли особа повинна визначити податкові зобов´язання (відповідно до п. 184.7 ПКУ), а, отже, в цей день вона ще має право виписувати податкові накладні.

Лист Міністерства доходів і зборів України N 5976/6/99-99-19-04-02-15 від 02.07.2013 р.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Коли єдиннику заборонена 2 група

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Міндоходів нагадує, що при перебуванні приватного підприємця у 2 групі платників єдиного податку він вправі надавати послуги населенню, приватним підприємцям та юрособам, що є платниками єдиного податку. У разі наявності серед клієнтів юросіб чи приватних підприємців, що знаходяться на загальній системі оподаткування, приватний підприємець може проводити свою діяльність на спрощеній системі оподаткування, лише перебуваючи у 3 чи 5 групі платників.

Лист Головного управління Міністерства доходів і зборів України N 205/Д/17-3-14 від 14.06.2013 р.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Безкоштовні адміністративні послуги для платників податків

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Наказом Міністерства доходів і зборів України від 14.06.2013 №161 затверджено тимчасовий перелік безоплатних адміністративних послуг, що надаються Міністерством та його територіальними органами. Ознайомитися із Інформаційними картками адміністративних послуг, що безоплатно надаються платникам податків, можна на офіційному веб-порталі Міндоходів України за адресою: http://minrd.gov.ua/diyalnist-/katalog-poslug/informatsiya-pro-administrativni-poslu/admin-poslygi.

Картки містять детальну інформацію про суб´єкта надання адміністративної послуги, його місцезнаходження (адреса, номер телефону, режим роботи), перелік документів, необхідних для отримання такої послуги, порядок та спосіб їх подання, розмір та порядок внесення плати (якщо це передбачено), строки та результати надання адмінпослуги, перелік підстав для відмови у її наданні та інше.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

У мережі з'явилося офіційне Інтернет-представництво Міндоходів

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Розпочав роботу офіційний сайт Міністерства доходів і зборів. Відтепер вся інформація про роботу відомства оприлюднюватиметься на Інтернет-майданчику, розміщеному за адресою minrd.gov.ua.

Звертаємо увагу платників податків та інших користувачів офіційних веб-ресурсів Міністерства, що сайти Державної податкової та митної служб більше не оновлюватимуться.

Новий сайт має низку переваг: зручна навігація та панель керування, оптимізовані алгоритми пошуку необхідної інформації, мультимедійна галерея, підписання на новини, інтеграція з соціальними мережами тощо.

На сайті також розміщено діюче податкове і митне законодавство, нормативно-правові акти щодо єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відвідувачі зможуть завантажити електронні форми всіх документів та отримати рекомендації фахівців щодо оформлення звітності.

Для зручності користувачів законодавство та нормативна документація представлені за категоріями платників – "Фізичним особам", "Юридичним особам", "Самозайнятим особам", "Великим платникам". Крім того, додано календар, що інформує про дату подання звітності та сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Банер "Митне оформлення" надасть корисну інформацію громадянам та суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності, що перетинають кордон України.

Для якісного обслуговування платників на сайті Міндоходів функціонують чимало електронних сервісів: "Реєстр платників ПДВ", "Митна статистика", "Дізнайся більше про свого бізнес партнера", "Електронна митниця", "Акредитований центр сертифікації ключів", "Пульс", "Анульовані свідоцтва платників ПДВ", "Адреси масової реєстрації", "Електронна звітність", "Перевірка свідоцтва платника єдиного податку", "База знань", "Декларування он-лайн".

Сайт містить також повну інформацію про становлення та діяльність Міністерства доходів і зборів України, структуру та напрями його роботи, відомості про керівництво.

Найближчим часом офіційний сайт Міндоходів об'єднає в собі 28 веб-сторінок територіальних органів відомства.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Реєстрація суб'єктів господарювання, як платників акцизного податку!

Views -- Переглядів -- Просмотров:
ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області інформує, що відповідно до пункту 212.3 статті 212 Податкового кодексу України реєстрація в органах державної податкової служби як платника податку суб'єкта господарювання, що здійснює діяльність з виробництва підакцизних товарів (продукції) та/або імпорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів, яка підлягає ліцензуванню, здійснюється на підставі відомостей щодо видачі такому суб'єкту відповідної ліцензії.

Органи ліцензування, що уповноважені видавати ліцензії на зазначені види діяльності, зобов'язані надати органу державної податкової служби за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців інформацію про видані, переоформлені, призупинені або анульовані ліцензії у п'ятиденний строк з дня здійснення таких дій.

Інші платники підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку органами державної податкової служби за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців, не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому розпочато господарську діяльність.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Термін видачі торгового патенту

Views -- Переглядів -- Просмотров:
ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до підпункту 267.4.3 пункту 267.4 статті 267 Податкового кодексу України торговий патент видається особисто фізичній особі – підприємцю або особі, уповноваженій юридичною особою, під підпис у триденний термін з дня подання заявки. Датою придбання торгового патенту є зазначена в ньому дата.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Податкова інформує...

Views -- Переглядів -- Просмотров:
У зв´язку з набранням чинності законами України від 4 липня 2013 р. № 404 "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв´язку з проведенням адміністративної реформи" та № 406-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв´язку з проведенням адміністративної реформи" Міністерство доходів і зборів України та Пенсійний фонд України повідомляють.

З урахуванням положень п. 3 Прикінцевих положень Закону України від 4 липня 2013 р. № 406-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв´язку з проведенням адміністративної реформи" опрацьовується питання про продовження розпочатих органами Пенсійного фонду України процедур адміністрування щодо прийняття та оброблення звіту щодо Сум нарахованого єдиного внеску та обліку сплати страхових коштів в картках особових рахунків платників до 31.08.2013 року.

Звертаємо увагу платників єдиного внеску на встановленні відповідно до ст.6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов´язкове державне соціальне страхування" Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов´язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. № 22-2, строки подання звіту не пізніше 20 серпня.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Адміністративні правопорушення

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Міністерством доходів і зборів України листом від 13.05.2013 р. № 1101/Н/99-99-15-04-01-14 роз’яснено, що правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок. Адміністративне стягнення за такі правопорушення може бути накладено в строк не пізніше ніж через 2 місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).

До адміністративних правопорушень, що мають разовий характер, належать такі порушення: несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів і державних цільових фондів тощо. Стягнення за такі правопорушення може бути накладено у строки не пізніше, ніж через 2 місяці з дня здійснення правопорушення.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Запрошуємо на День Поля

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Шановні колеги!
Миколаївський національний аграрний університет та ТОВ «С-Росток» запрошують Вас на День Поля з технології вирощування овочів відкритого грунту, який відбудеться 28 серпня 2013 року в с. Сенчіне Миколаївської району Миколаївської області.

На демонстраційних полях Ви зможете побачити нові сорти та гібриди цибулі, томатів, солодкого перцю, столових буряків, моркви та капусти для сучасного овочівництва, які представлені відомими виробниками: CLAUSE, BAYER, NUNHEMS, Nickerson-Zwaan, Agri Saaten, SAKATA, Enza Zaden, ESASEM, Bejo, Tazier, KR, FS, Hazera Genetics, Seminis.

У Вас буде нагода:
  • Отримати консультації вчених університету, спеціалістів компаній
  • Відвідати поле промислового вирощування цибулі ТОВ «С-Росток»
  • Побачити організацію механізованого збирання цибулі
  • Оглянути виставку агропромислової техніки ПАТ «Агриматко - Україна»
  • Поспілкуватися зі своїми колегами з інших регіонів

ПАРТНЕРИ


ПРОГРАМА
Дня Поля з технології вирощування овочів відкритого ґрунту
28 серпня 2013 року
(с.Сенчине, Миколаївський район, Миколаївська область)

ЧасНазва заходу
10.00-10.30Реєстрація учасників
10.30-10.35Вітальне слово ректора Миколаївського національного аграрного університету, проф. Шебаніна В.С.
10.35-10.40Вітальне слово директора ТОВ «С-Росток» Садрідінова Р.Ш.
10.40-11.30Відвідування демонстраційного поля Миколаївського НАУ та ТОВ «С-Росток»
11.30-12.30Презентація агропромислової техніки ПрАТ «Агріматко-Україна»
12.30-13.30Кава-брейк
13.30-14.30Відвідування промислового поля цибулі ТОВ «С-Росток». Демонстрація в роботі сучасного комплексу механізованого збирання цибулі
14.30-15.00Переїзд до Миколаївського НАУ
15.00-16.00Круглий стіл Миколаївського НАУ. Складання виробничого плану співробітництва на 2014 рік (м. Миколаїв, вул. Паризької комуни, 9, конференц-зала)
16.00-16.30Фуршет

Додаткові матеріали:
Запрошення на День Поля – PDF-файл.
Запрошення на День Поля – JPG-файл.
Програма Дня Поля.

Збір і реєстрація гостей та учасників
на демонстраційному полі о 10.00 (107 км автомагістралі Миколаїв – Одеса).

Більш детальну інформацію Ви зможете отримати за телефонами:
067 511 60 22, 067 510 22 55
а також на сайтах університету та ТОВ «С-Росток»:
www.mnau.edu.ua, www.s-rostok.com

Фото:






Набір на курси з підготовки оцінювачів

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Миколаївський національний аграрний університет продовжує набір на курси з підготовки оцінювачів за напрямом «Експертно-грошова оцінка земельних ділянок».

Університет забезпечує здійснення професійної підготовки на високому кваліфікаційному рівні у відповідності з вимогами чинного законодавства України, національних та міжнародних стандартів з оцінки нерухомого майна.

Вартість навчання – найнижча серед навчальних закладів України.

Для реєстрації заповніть, будь-ласка, заявку.

Прізвище, ім’я, по батькові

Контактний телефон


Додаткова інформація за телефонами:
+38 0 (512) 42-48-96;
+38 0 (512) 42-48-38.

Електронна звітність – швидко, зручно та сучасно

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Подання податкової звітності та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді має чимало переваг перед паперовою системою.

Звітність, надіслана до Міндоходів електронною поштою, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання.

Однією з головних умов створення легітимного документообігу між суб'єктами господарювання та територіальними органами Міндоходів є застосування електронного цифрового підпису, підтвердженого посиленим сертифікатом. Одержати такий сертифікат можна в акредитованому центрі сертифікації ключів електронного цифрового підпису. Після того як підприємство чи окремий підприємець одержить сертифікати, йому необхідно отримати спеціальне програмне забезпечення для відправлення звітності. На своєму офіційному веб-порталі Міністерство розмістило безкоштовне програмне забезпечення для передачі звітності в електронному вигляді, де його й можна скачати. Після цього потрібно укласти договір з податковою інспекцією за місцем реєстрації. Для заощадження часу платників податків Міндоходів запровадило сервіс для дистанційного укладання договорів щодо подання звітності електронною поштою.

Електронна звітність – це не тільки зручний та швидкий спосіб подання податкової звітності, а ще й престиж підприємства, яке, працюючи з використанням сучасних інформаційних технологій, демонструє громадськості свою позицію сумлінного платника податків.

Отримати електронні ключі Ви зможете за адресою:
м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 24/2, 1-й поверх, зала №1, вікно №1,2, тел. (0512) 37-90-91;
м. Миколаїв, вул. Чкалова, 20, 2-й поверх, офіс 202/Б, тел. (0512) 47-53-24.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Характерні запитання від платників податків, які надійшли на “Скриньку податкової”

Views -- Переглядів -- Просмотров:

Штрафні санкції у разі несвоєчасної сплати податкових зобов’язань

Чи застосовуються штрафні санкції, якщо податкове зобов’язання з податку на прибуток сплачено через 10 днів після подання уточнюючого розрахунку?

Так, за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання, у тому числі уточненого, застосовуються штрафні санкції.

Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 ст. 50 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс), надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.

Згідно з п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається до територіального органу Міндоходів України у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов’язання та/або пені вважається узгодженою.

Відповідно до п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу.

Так, при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, накладається штраф у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу. При затримці понад 30 календарних днів — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Отже, якщо платник податків подав уточнюючий розрахунок з податку на прибуток підприємств, але несвоєчасно сплатив задекларовану в ньому суму податкового зобов’язання (затримка до 30 календарних днів), то до такого платника застосовується штраф у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу.


Від’ємне значення з податку на прибуток

При розрахунку об’єкта оподаткування за результатами 2012 р. у підприємства виникло від’ємне значення з податку на прибуток. Чи враховується від’ємне значення у зменшення об’єкта оподаткування як витрати у наступних звітних періодах? Чи застосовується у таких випадках строк давності у 1095 днів?

У разі якщо результатом розрахунку об’єкта оподаткування у платника податку за підсумками податкового року є від’ємне значення, сума такого від’ємного значення підлягає включенню до витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об’єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням зазначеного від’ємного значення попереднього року у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного його погашення (п. 150.1 ст. 150 Податкового кодексу).

Таким чином, від’ємне значення об’єкта оподаткування, що виникає за наслідками звітного (податкового) року, може бути враховане у складі податкових витрат у наступних звітних (податкових) періодах до повного погашення без застосування строку давності у 1095 днів.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Заповнення заяви про застосування спрощеної системи оподаткування

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб´єкт господарювання подає до територіального органу Міндоходів України відповідну заяву. У заяві зазначаються такі обов'язкові відомості:
  • прізвище, ім´я, по батькові фізичної особи – підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
  • дані документа, що підтверджує державну реєстрацію фізичної особи – підприємця відповідно до закону;
  • податкова адреса суб´єкта господарювання;
  • місце провадження господарської діяльності;
  • обрані фізичною особою – підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010;
  • обрані суб´єктом господарювання група та ставка єдиного податку або зміна групи та ставки єдиного податку;
  • кількість осіб, які одночасно перебувають з фізичною особою – підприємцем у трудових відносинах;
  • дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.
Форма та порядок подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, а також форма розрахунку доходу за попередній календарний рік затверджені наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 №1675.

Суб´єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. При цьому подати заяву він має не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Перехід такого суб´єкта господарювання на спрощену систему оподаткування може відбутися за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду такого переходу, дотримано вимоги, встановлені в п. 291.4 ст. 291 гл. І розд. ХІV ПКУ.

Також до поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує переходу на спрощену систему оподаткування.

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування визначено ст.298 ПКУ.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Як надати пояснення до декларації, якщо звітуєте в електронній формі

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Платники мають змогу подати податкові декларації (розрахунки) засобами електронного зв´язку. У разі, якщо у них виникає необхідність подати разом з такою декларацією доповнення до неї, які складаються в довільній формі, не мають затвердженого формату (стандарту) електронного вигляду та вважаються невід´ємною частиною податкової декларації, вони можуть зробити це наступним чином.

Пояснення, копії дозволів тощо, подаються до органів Міндоходів особисто або через уповноважену на це особу. Також, такі доповнення до декларації можна надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Крім того, таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.

При поданні податкових документів в електронній формі телекомунікаційними каналами зв´язку платник створює податковий документ в електронному вигляді відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

Відповідна норма визначена п.46.4 ст.46, п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями та Інструкцією з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв´язку, затвердженого наказом ДПА України від 10.04.08 №233.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Невдовзі звітувати до усіх органів влади можна буде через єдине онлайн-вікно

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Звіти до усіх центральних органів влади незабаром можна буде подати в онлайн-режимі через спеціальне «єдине вікно» та за єдиним уніфікованим стандартом. Відповідна Концепція створення та функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» була схвалена сьогодні на засіданні Уряду.

Концепція передбачає, що громадяни та підприємства замість подання значної кількості ідентичних звітних даних до різних органів влади та за різними стандартами, матимуть можливість подавати їх один раз і в дистанційному режимі. Натомість між центральними органами влади буде налагоджений автоматичний інформаційний обмін, що дозволить оперативно отримати доступ до звітних даних, необхідних для виконання покладених на них функцій.

За оцінками фахівців Міндоходів, запровадження «єдиного вікна» дозволить громадянам та бізнесу зберегти час та скоротити матеріальні витрати на підготовку і подання звітності, а органам влади – на її приймання та опрацювання. І, що не менш важливо, дозволить відмовитися від паперового документообігу, а також знизити роль людського фактору  наявності помилок у звітах, суб’єктивізму, корупційних проявів тощо. В цілому, створення «Єдиного вікна»  це важлива складова електронного урядування, впровадження якого сприятиме покращенню бізнес-середовища та інвестиційного клімату.

Планується, що Концепція буде реалізована у три етапи: на першому – уніфікація електронної звітності, що подається до центральних органів влади в електронній формі; на другому – впровадження єдиних стандартів формування і подання звітності в електронній формі; на третьому – впровадження системи в промислову експлуатацію.

Міністерству доходів і зборів України, Держагентству з питань науки, інновацій та інформатизації разом з Мінфіном, Міністерством економічного розвитку та торгівлі, Міністерством юстиції та іншим центральними органами виконавчої влади доручено у двомісячний термін розробити план реалізації Концепції.

Нагадаємо, Концепцію створення та функціонування автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» розроблено Міністерством доходів і зборів на виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 рік «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженого Указом Президента України від 12 березня 2013 року.



Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Тимчасовий перелік безоплатних адміністративних послуг

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Міндоходів України затверджено Тимчасовий перелік безоплатних адміністративних послуг, що надаються Міністерством доходів і зборів України та його територіальними органами, та інформаційні картки адміністративних послуг.

Визнано таким, що втратив чинність, наказ ДПС України від 26.03.2013 р. № 78 «Про затвердження Інформаційних карток адміністративних послуг».



Наказ від 14.06.2013 р. № 161
Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області

Використання об'єктів прав інтелектуальної власності

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Міндоходів України повідомлено, що у разі придбання права на використання об´єкта права інтелектуальної власності без одержання права власності на нього винагорода (платежі) за таке використання не є об´єктом оподаткування ПДВ згідно з пп. 196.1.6 п. 196.1 ст. 196 Податкового кодексу України. Операція з передання таких об´єктів у володіння або розпорядження чи у власність оподатковується ПДВ на загальних підставах.



Лист від 18.05.2013 р. № 2853/6/99-99-19-04-02-15
Прес-служба ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва
ГУ Міндоходів у Миколаївській області