Причорноморська регіональна науково-практична конференція професорсько-викладацького складу 2009 року

Views -- Переглядів -- Просмотров:
15-17 квітня 2009 року у Миколаївському державному аграрному університеті проходила Причорноморська регіональна науково-практична конференція професорсько-викладацького складу.

За результатами конференції було видано тези доповідей, з якими можна ознайомитись онлайн на цій сторінці.

Тези доповідей Причорноморської регіональної науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу (15-17 квітня 2009 р.) Економічний факультет

Наші добрі справи

Views -- Переглядів -- Просмотров:
Миколаївський державний аграрний університет по праву називають острівцем добра і милосердя, де студент, викладач постійно відчуває внутрішню потребу допомагати уразливим верствам населення – самотнім, хворим літнім людям, інвалідам, ветеранам війни і праці, дітям.

Саме з ініціативи студентської самоврядної організації (студентської колегії) університету розроблено заходи, спрямовані на захист студентів (сиріт, напівсиріт, інвалідів, потерпілих від Чорнобильської трагедії, позбавлених батьківського піклування); на матеріальну підтримку ветеранів війни, інвалідів Заводського району, людей похилого віку Міського притулку, вихованців Будинку дитини, учнів Привільнянської школи-інтернату.


Уже 5 років поспіль за покликом серця студенти, викладачі університету організовують і проводять благочинні акції "Твори добро", "З добром і милосердям до людей", "Тепло наших сердець", кошти від яких ідуть на конкретну адресну допомогу.

Приємно, що університетські добрі справи не залишаються поза увагою. Так, МДАУ на першому загальноміському конкурсі "Благодійник року 2008", який проводився за ініціативою оргкомітету соціального партнерського проекту "Благодійний сезон 2008. Миколаїв – місто соціальних ініціатив", визнано переможцем у номінації "Ініціативна група/колектив".


Не залишати людину саму з бідою – життєве кредо студентства, науково-педагогічних працівників університету. Позитивний ефект від благочинної діяльності – це зігріті душі людей, наповнені вірою в добро, любов, повагу й милосердя!

Саме відчуття того, що ми їм потрібні, що Вони чекають на нас у будні і свята, керує нашою благородною, доброчинною діяльністю. І ми надалі будемо це робити для обділених долею людей, щоб почути від них: "Спасибі, рідні, що не забуваєте про нас! Спасибі, що Ви є у нас! Дай Бог Вам здоров'я, успіхів у навчанні і житті!". Це справа нашого сумління, святий обов'язок перед ними! Тому продовжуймо творити добро, залучаємо до цього інших.

Спортивні досягнення студентів квітня 2009 року

Views -- Переглядів -- Просмотров:
1-3 квітня 2009 року в м. Одесі пройшов Чемпіонат України з армспорту, в якому взяли участь студенти нашого університету: Ануфрієва Л., студентка агрономічного факультету, посіла І місце серед юніорок у ваговій категорії +70 кг; Мусаелян М., студент агрономічного факультету, посів І місце серед юніорів у ваговій категорії до 75 кг.


4 квітня 2009 року в м. Івано-Франківськ на Чемпіонаті Європи з карате Король Тамара, студентка економічного факультету, стала чемпіонкою Європи.


12 квітня 2009 року на базі МДАУ відбувся Чемпіонат Миколаївської області з гирьового спорту, на яких збірна команда нашого університету посіла І місце.

Заключний етап огляду-конкурсу "Гуртожиток – наш дім"

Views -- Переглядів -- Просмотров:
9 квітня 2009 року у Науково-методичному центрі департаменту аграрної освіти, науки та дорадництва Міністерства аграрної політики України відбувся заключний етап огляду-конкурсу на кращий гуртожиток вищого аграрного навчального закладу "Гуртожиток – наш дім".


Кожен ВНЗ-переможець регіонального етапу конкурсу гідно репрезентував матеріально-технічну базу своїх гуртожитків, а також систему виховної роботи та дозвілля студентської молоді.


Миколаївський державний аграрний університет наголосив на провідній ролі студентського самоврядування в організації належних умов проживання та відпочинку студентів у гуртожитках.

Міністерство аграрної політики України оголосило подяку студентській колегії Миколаївського державного аграрного університету за активну участь у житті та роботі університету та особисто ректорові Шебаніну В'ячеславу Сергійовичу.


Конкурсна комісія у складі керівництва та провідних спеціалістів Науково-методичного центру визначила переможців серед ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації:
І місце розділили Миколаївський державний аграрний університет та Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка.
ІІ місце посіли Національний університет біоресурсів і природокористування України та Львівський національний аграрний університет.

Вітаємо переможців та бажаємо не зупинятися на досягнутому й удосконалювати свої здобутки!

Круглі столи на тему Україна-НАТО

Views -- Переглядів -- Просмотров:
На виконання Указу Президента України від 2 березня 2009 року №116 "Про Цільовий план Україна-НАТО на 2009 рік у рамках Плану дій Україна-НАТО" упродовж березня 2009 р. в університеті було проведено круглі столи з актуальних питань щодо перспектив євроатлантичної інтеграції України на теми "НАТО як елемент світової системи безпеки", "Євроатлантична інтеграція: економічний вимір", кураторські години на теми "Євроатлантична інтеграція і перспективи переходу Збройних сил України на службу за контрактом", "Євроатлантична інтеграція і громадська думка".

Розглянуто розвиток і нинішній стан відносин Україна-НАТО, зокрема, наголошено на тому, що Україна розбудовує відносини з НАТО на основі Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО 1997 року, Плану дій Україна-НАТО 2002 року, документа Україна-НАТО 2005 року "Поглиблення співпраці Україна-НАТО: короткотермінові заходи", яким започатковано Інтенсифікований діалог щодо прагнень України до набуття членства та відповідних реформ, а також у рамках Ради євроатлантичного партнерства, до складу якої входять 26 держав-членів НАТО та 20 країн-партнерів.

Офіційна презентація Національного Темпус-офісу в Україні

Views -- Переглядів -- Просмотров:
3 квітня 2009 р. відбулась офіційна презентація Національного Темпус-офісу в Україні за підтримки Європейської Комісії. Гостей та організаторів гостинно приймав Київський муніципальний университет імені Б.Д.Грінченка; робоча мова заходу – англійська.

В інформаційному семінарі брали участь такі високоповажні гості, як пані Клаудія Фішер – представник Європейської Комісії в Україні, пані Ольга Котова – начальник відділу міжнародних договорів Департаменту міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН, пані Віра Рибак – координатор програми Ерасмус на Україні та Відповідальна за освітній сектор Представництва Єврокомісії, а також представники Академії педагогічних наук України і зарубіжних вузів (Швецький університет). Пані Світлана Шитікова, директор Темпус-офісу, висвітила основні завдання та цілі, що стоять перед командою НТО в Україні, дала кілька практичних порад щодо оформлення заявок на участь в наступних грантових проектах, та наголосила на подальшому координуванні та підтримці вузів.

Серед інших виступів та презентацій були доповіді пані Віри Рибак про результати першого етапу Темпус, Олени Оржель щодо основних пріоритетів та спрямування другого етапу (Tempus IV Second Call: Parameters and Main Novelties, Programme priorities, partnership, award criteria), презентації програм Erasmus Mundus II (2009-2013) та Erasmus Mundus External Cooperation Window.

На фото – секретар НТО Ірина Костюк, директор НТО Світлана Шитікова
та провідний фахівець міжнародного відділу МДАУ Віталій Карбашевський

Інститут лідерства, інновацій та розвитку (ІЛІР) було відібрано на конкурсній основі, в результаті відкритого конкурсу серед українських організацій, що діють у сфері вищої освіти.

ІЛІР є українською неурядовою організацією, метою діяльності якої є сприяння розвитку сучасного менеджменту і відкритої освіти. Його було створено в жовтні 2006 року. З тих пір інститут був партнером в низці міжнародних та національних проектів. ІЛІР є членом Глобальної мережі розвитку навчання (Global Development Learning Network) – це партнерство більш ніж з 120 навчальними закладами в усьому світі, що тісно співпрацюють з Інститутом вищої освіти та іншими українськими навчальними закладами.

26 березня 2009 року між Європейською Комісією, Генеральним директоратом з питань освіти і культури та ІЛІР було підписано грантовий контракт, який охоплює період з 1 березня 2009 року по 31 грудня 2010 року, з тим, що інститут представлятиме Національний Темпус-офіс в Україні.

НТО буде виступати в якості посередника між Представництвом Європейської Комісії в Україні, Міністерством освіти і науки України, та Виконавчим агентством Європейського Союзу з питань освіти, культури та аудіовізуалізації (EACEA); він покликаний сприяти Європейської Комісії та національним органам влади у реалізації Програми Темпус та інших освітніх програм, які фінансуються з бюджету Європейської Комісії, спрямованих на реформування вищої освіти в Україні. Також офіс сприятиме реалізації принципів Болонського процесу і заохоченню інноваційних підходів до навчання і професійної підготовки.

Контакти:
Світлана Шитікова, директор НТО
Олена Оржель, координатор проектів
Ірина Костюк, секретар НТО
вул. Бастіонна, 9
Київ 01014, Україна.
тел. / факс: +38 044 286 66 68,
електронна пошта: tempus@ilid.org.ua
сайт: www.tempus.org.ua

The official presentation of the National Tempus office in Ukraine

Views -- Переглядів -- Просмотров:
European Commission TEMPUS logoApril 3, 2009 was the official presentation of the National Tempus office in Ukraine; the working language of the event – English.

This Information Seminar provided an opportunity to raise awareness among higher education institutions of the possibilities offered by the second call for proposals under the TEMPUS IV programme and to inform on operational aspects of selection procedures and project implementation.

The opening session of the seminar was led by representatives of the Delegation of the European Commission to Ukraine, alongside with representatives of the Ministry for Education and Science of Ukraine and Borys Grinchenko Kyiv Municipal Pedagogical University.

The newly opened NTO in Ukraine, its objectives, tasks and team were introduced to the participants of the seminar.

During this event the main changes in the Tempus IV second call compared to the first one were underlined (http://ec.europa.eu/tempus). The participants were informed of the results of Ukrainian Higher Education Institutions participation in the first Tempus IV call and updated on the other EC funded programmes in the area of Higher Education open to Ukraine, e.g. Erasmus Mundus, Erasmus Mundus External Cooperation Window.

Programme of theTempus Information Day

(Information from http://ilid.org.ua)

The official presentation of the National Tempus office in Ukraine.
NTO secretary Iryna Kostyuk, Director of NTO Svitlana Shytikova, Senior Program Officer of MSAU International office

Вибори студентського президента 2009

Views -- Переглядів -- Просмотров:
2 квітня 2009 року в Миколаївському державному аграрному університеті відбулися вибори студентського президента. На порядку денному розглядалося два питання: звіт студентського президента Кулажкіна Олександра та вибори нового голови студентської колегії МДАУ. У своїй звітній доповіді Олександр наголосив на основному напрямі діяльності студентського самоврядування – благодійна діяльність і захист прав та інтересів студентства.


Студентським президентом стала студентка ІІІ курсу економічного факультету Горб Аліна, яка репрезентувала свою програму "10 кроків назустріч студентові". Серед присутніх на виборах знайшлося чимало прихильників креативних ідей новообраного президента. Студенти підтримали основне кредо Горб Аліни – творити зусиллями своєї команди в ім'я утвердження студентського братства, заради зростання престижу університету, наповнення гармонійним і змістовним різнобарв'ям навчання, праці, відпочинку.

Вітаємо студентського президента із перемогою та бажаємо успіхів у роботі команди!